Gazdaság- és Regionális Tudományok Doktori Iskola

Menü megjelenítése

Bemutatkozás

Utolsó frissítés: 2023 október 02.

A Gazdaság-és Regionális Tudományok Doktori Iskola a Szent István Egyetem jogelődjében (Gödöllői Agrártudományi Egyetem)1993-ban akkreditált Agrárökonómia és menedzsment doktorképzési programjának jogutódja, amely jelenlegi formájában 2023 nyara óta működik.
A DI a gödöllői székhelyű Gazdaság-és Regionális Tudományok Doktori Iskola (amely 2020-ban a Gazdálkodás- és Szervezéstudományi Doktori Iskola, valamint az Enyedi György Regionális Tudományi Doktori Iskola összeolvadásával jött létre), valamint a kaposvári székhelyű Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskola egybeolvadásával alakult ki. A tekintélyes múltra visszatekintő doktori iskolát nemzetközileg is ismert és elismert oktatók, kutatók alapították, működésére az alapítás óta is jellemző a nyitottság, a tudomány és a praktikus együttesének szolgálata.
A Gazdaság-és Regionális Tudományok Doktori Iskola nevéhez hűen a társadalomtudományok tudományterületen gazdálkodás- és szervezéstudományok és regionális tudományok tudományágban folytat PhD fokozatot adó doktori képzést, de képzései érintik az agrár-közgazdaságtani területet is.
A doktori iskola két doktori programot működtet:
-    Regionális gazdaságfejlesztés és Menedzsment
Fenntartható Üzlet és Menedzsment
Az GRDI a társadalomtudomány, szűkebben a gazdálkodás- és szervezéstudomány, valamint a regionális tudomány elméleti és módszertani megközelítésén keresztül oktatja és kutatja a globális, regionális és területi folyamatok gazdasági, környezeti, területi és humán tényezőit.
A DI sajátossága egyrészt a két tudományágú, másrészt a két földrajzi helyen történő működés (Gödöllő, Kaposvár), ezzel lehetőség nyílik arra, hogy a doktoranduszok az élethelyzetüknek és kutatási irányuknak logisztikai és tartalmi szempontból legmegfelelőbb képzési helyen tanulhassanak.

A Gazdaság-és Regionális Tudományok Doktori Iskola a MATE legnagyobb létszámmal rendelkező doktori iskolája, jelenleg több, mint 200, köztük számos külföldi doktorandusz vesz részt a képzésben, amely magyar és angol nyelven, állami ösztöndíjas és költségtérítéses finanszírozásban zajlik.
A Doktori Iskola hallgatói a világ számtalan pontjáról érkeztek, hogy olyan kutatási témákkal foglalkozzanak, mint a Környezetgazdaságtan, természeti erőforrások gazdaságtana, Marketing, Termelés- és ellátásmenedzsment, Vállalatgazdaságtan és üzletpolitika, Üzleti pénzügyek, Vezetés és szervezés, Gazdasági operációkutatás és döntéselmélet, Statisztika és ökonometria, Globalizációs és nemzetközi regionális tanulmányok, Ágazati gazdaságtan (mezőgazdaság, élelmiszeripar, élelmiszerkereskedelem, turizmus ), Regionális és városgazdaságtan, Terület- és településfejlődés gazdasági és társadalmi folyamatai, Terület- és vidékfejlesztési politika, tervezés és kormányzás, Az élelmiszergazdaság makroökonómiája, Vállalkozásmenedzsment, Területi statisztika és elemzési módszerek.
Alapvetően a MATE Agrár-és Élelmiszergazdasági, valamint Vidékfejlesztés és Fenntartható Gazdaság Intézetek legkiválóbb oktatói, kutatói jelentik azt a humánerőforrás bázist, amely a GRDI-ben zajló tudományos utánpótlásnevelést biztosítja, de más, köztük külföldi egyetemek, munkatársai is bekapcsolódnak a képzés és a fokozatszerzés folyamatába. Vendégoktatóként rendszeresen fordulnak meg nálunk a gazdálkodás- és szervezéstudományok elismert hazai és külföldi képviselői.

 

Doktori iskola vezetője: Dr. Bujdosó Zoltán, PhD
Tudományos titkár: Dr. Szabó Kinga, PhD
 Email: szabo.kinga@uni-mate.hu​​​​​​​
 Tel.: +36-82-505-800/3503